Arçelik Mikrodalga Fırın

Mikrodalga Fırın Nedir?

Temelde mikrodalga fırın bir yiyeceği ısıtmak ya da pişirmek için mikrodalga yani radyo dalgaları kullanan bir fırın çeşididir. Percy Spencer isimli bilim adamı tarafından 1945'li yıllarda keşfedilerek patenti 1947 senesinde alınmıştır. Başlangıçta 2 metreyi bulan büyüklüğü ve yüzlerce kilo ağırlığı ile hiç de kullanışlı olmayan mikrodalga fırınlar bugün evimize girmeyi başarmıştır. Arçelik mikrodalga fırın günümüzde 10 kg civarında ağırlığı ve 30 cm'e yaklaşan yüksekliği ile pratik bir ev aletidir.

Arçelik Mikrodalga Fırınlar

Arçelik 1955 senesinden beri Koç güvencesi ile beyaz eşya ve ev aletleri üretmektedir. Bugün enerji tasarrufu politikası ve tarz görünümlü cihazları ile hemen her Türk evinde Arçelik ürünleri görmek mümkündür. Arçelik mikrodalga fırın da bulaşık makinesi gibi pek çok ürüne olduğu gibi Türkiye'de halka tanıtılmış ve bugün genç çiftlerinin apartmanlarında neredeyse vazgeçilmez hale gelmiştir.

Mikrodalga Fırın Kullanmak

Arçelik mikrodalga fırın mutfağa gerçek bir kolaylık ve hız getirmektedir. Yiyeceklerin buzunu çözdürmek, yemek ısıtmak hatta cupcake yapmak gibi pek çok farklı amaç için kullanılabilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR